Kas võib tööle võtta töötaja null-tunnise lepinguga (n-ö tööle kutsumise alusel)?
- 28.01.2025
ei ole vastuseid
Mõnes riigis on zero-hour contract levinud. Kas see on Eestis lubatud?
Mu firmas ei töötata pühapäeviti, aga nüüd oli vaja kiiresti teha pühapäeval tööd. Kas see loetakse ületunniks või eritingimuseks?
Kui töölepingus on sätestatud tavapärane tööaeg esmaspäevast reedeni, siis pühapäevane töö on kokkuleppeta erand. Tööandja peab kas saama töötajaga eraldi kokkuleppe või käsitlema seda ületunnitööna (1,5 kordne tasu) või anda samaväärne tasuline vaba aeg. Seadus lubab pühapäevast tööd ainult kokkuleppel, kui see pole algselt töö iseloomu tõttu vajalik (nt vahetustega töö).
See sait kasutab küpsiseid sisu ja reklaamsõnumite isikupärastamiseks, analüüsi kogumiseks ja muudel eesmärkidel. Võite vaadata meie küpsiste poliitikat. Kui nõustute küpsiste kasutamisega, vajutage "nõustu".