Kas tarbijavaidluse komisjoni otsus on kauplejale kohustuslik?
- 11.11.2024
ei ole vastuseid
Kui esitan kaebuse Tarbijavaidluste komisjonile ja see teeb otsuse minu kasuks, kas müüja peab seda täitma?
Mõnes poes on silt, et “kauba vahetust ega tagastust ei toimu”. Kas see kehtib ka siis, kui tootel on viga?
Defektse või lepingutingimustele mittevastava kauba puhul kehtib seadus: müüja peab puuduse korral pakkuma parandust, asendamist või raha tagastamist. Silt “ei vaheta ega võta tagasi” ei kehti seadusega vastuollu minevate olukordade puhul. Seega, kui kaup on vigane, ei saa kauplus viidata sildile – tal on ikkagi kohustus defekt lahendada.
See sait kasutab küpsiseid sisu ja reklaamsõnumite isikupärastamiseks, analüüsi kogumiseks ja muudel eesmärkidel. Võite vaadata meie küpsiste poliitikat. Kui nõustute küpsiste kasutamisega, vajutage "nõustu".