Kas tohin rakendada distsiplinaarkaristust, näiteks noomitust, kui töölepinguseadus seda ei maini?
- 28.01.2025
ei ole vastuseid
Mõni seadus küll enam otseselt ei räägi distsiplinaarkaristustest. Kas noomitus on lubatud?
Kas tööandja peab midagi tegema seoses töölepingu lõpetamisega?
Töölepingu seaduse järgi lõpeb tööleping töötaja surma korral automaatselt. Tööandja ei pea tegema eraldi ülesütlemisavaldust. Küll aga peab tööandja maksma välja töötaja viimase palga ja kasutamata puhkusehüvitise (kui see on asjakohane) töötaja pärijatele. Surma akt tuleks dokumenteerida raamatupidamises ja arhiveerida leping.
See sait kasutab küpsiseid sisu ja reklaamsõnumite isikupärastamiseks, analüüsi kogumiseks ja muudel eesmärkidel. Võite vaadata meie küpsiste poliitikat. Kui nõustute küpsiste kasutamisega, vajutage "nõustu".