Kas peaüürnik võib mind alamüürnikuna välja visata, kui tal endal leping lõpeb?
- 19.01.2025
ei ole vastuseid
Üürin toa, aga lepingu sõlmisin hoopis inimesega, kes ise on ametlik üürnik. Kuidas minu seisund on?
Kas minu üürileping jääb kehtima või uus omanik võib mind välja tõsta?
Eluruumi üürilepingu puhul läheb üürileping reeglina üle uuele omanikule automaatselt. See tähendab, et uus omanik astub endise asemele üürileandja rolli. Üürnikku ei saa lihtsalt “välja visata,” sest seadus kaitseb teda – leping kehtib kokkulepitud tähtajani edasi. Uus omanik saab lepingu üles öelda vaid siis, kui seaduslik alus (nt erakorraline lõpetamine, kui üürnik rikub lepingut) on olemas.
See sait kasutab küpsiseid sisu ja reklaamsõnumite isikupärastamiseks, analüüsi kogumiseks ja muudel eesmärkidel. Võite vaadata meie küpsiste poliitikat. Kui nõustute küpsiste kasutamisega, vajutage "nõustu".