Kuidas käib hääletamine osanike koosolekul, kui üks pole kohale tulnud?
- 30.12.2024
ei ole vastuseid
Kas võib otsused vastu võtta ilma temata?
Meil on 50-50 OÜ, aga teine ei tee tööd. Kas saan teda välja osta?
Seadus ei kohusta osanikke töötama. Küll aga kui põhikirjas on kirjas, et osanik peab panustama teatud aja/tööga, võib rikutud kokkulepe olla aluseks läbirääkimisteks. Väljaostmiseks on vaja kokkulepet või osanikevahelist lepingut, kus on eelnevalt sätestatud tingimused. Kui teist pole, siis on raskem. Võib kaaluda kohtuvaidlust, kuid tavaliselt püüab osanikkevahelise vaidluse lahendada leping.
See sait kasutab küpsiseid sisu ja reklaamsõnumite isikupärastamiseks, analüüsi kogumiseks ja muudel eesmärkidel. Võite vaadata meie küpsiste poliitikat. Kui nõustute küpsiste kasutamisega, vajutage "nõustu".