Mida peab teadma, kui mu OÜ-l on vaja anda volitusi kolmandale isikule lepingute sõlmimiseks?
- 16.11.2024
ei ole vastuseid
Kas peab tegema volikirja?
Meil on juhatuses 3 liiget, kas saame sätestada, et kui üks teeb vea, siis teine ei vastuta?
Seadus ütleb, et juhtorgani liikmed vastutavad ühiselt, kui nad oma kohustusi rikuvad. Võimalust lepinguga omavahel vastutust “nullida” on piiratud – kolmandate isikute ees see ei kehti. Sisemiselt võib jagada, kes mille eest hoolitseb, kuid kolmanda isiku ees jääb solidaarvastutus kehtima (välja arvatud, kui suudad tõendada, et polnud süüd).
See sait kasutab küpsiseid sisu ja reklaamsõnumite isikupärastamiseks, analüüsi kogumiseks ja muudel eesmärkidel. Võite vaadata meie küpsiste poliitikat. Kui nõustute küpsiste kasutamisega, vajutage "nõustu".