Kas võib tööle võtta töötaja null-tunnise lepinguga (n-ö tööle kutsumise alusel)? - Advokaat-ee.com
  • Avaleht
  • Küsimused
  • Kas võib tööle võtta töötaja null-tunnise lepinguga (n-ö tööle kutsumise alusel)?

Kas võib tööle võtta töötaja null-tunnise lepinguga (n-ö tööle kutsumise alusel)?

ei ole vastuseid

Küsimus

0
0
2

28.01.2025

Mõnes riigis on zero-hour contract levinud. Kas see on Eestis lubatud?

Vastus 01.02.2025
vastuse kuupäev: 01.02.2025

Eestis peaks tööaeg olema lepingus enamasti fikseeritud (kas täis- või osaline). Nulltunni lepingud pole otseselt keelatud, aga töötajal peab olema võimalik töökindluse puudumise tõttu töötada teises kohas. See võib tekitada küsimusi, kas tegu on töölepingu või käsunduslepingu tunnustega. Samuti peab tööandja järgima töölepinguseaduse põhimõtteid ja tagama minimaalsed hüved (puhkus jm).

Sarnased küsimused

Kuidas käsitleda isapuhkust?

ei ole vastuseid
19.12.2024
Minu töötaja sai isaks ja tahab kasutada isapuhkust 30 päeva. Kas peab selle täielikult ühekorraga andma?
0
0
3

Kuidas korraldada kollektiivne koondamine?

ei ole vastuseid
02.01.2025
Minu ettevõttel on plaanis suurem töötajate arvu vähendamine. Mida pean pidama silmas seoses töötajate teavitamise ja konsultatsiooniga?
0
0
2

Mis on töölepingu seaduse mõte?

ei ole vastuseid
31.12.2024
Olen kuulnud, et töölepingu seadus (TLS) määrab kindlaks nii töötaja kui tööandja õigused-kohustused, aga kuidas see üldistatult aitab tööelus?
0
0
2
Kuva kõik