Kuidas registreerida filiaal Eesti äriregistris?
- 14.01.2025
ei ole vastuseid
Olen välismaa ettevõte, kes tahab Eestis filiaali avada. Millised dokumendid esitada?
Või see on vabatahtlik?
Osanike (aktsionäride) leping ei ole äriseadustikus reguleeritud, see on tsiviilõiguse alusel vabatahtlik leping. See täpsustab pooltevahelised kokkulepped: hääletusreeglid, kasumi jaotamine, müügipiirangud jne. Seadus lubab, aga ei kohusta. Tavaline on põhikirja ja osanike lepingu kooslus. Lepingu sisus on vabadus, aga see ei saa vastuollu minna imperatiivsete sätetega.
See sait kasutab küpsiseid sisu ja reklaamsõnumite isikupärastamiseks, analüüsi kogumiseks ja muudel eesmärkidel. Võite vaadata meie küpsiste poliitikat. Kui nõustute küpsiste kasutamisega, vajutage "nõustu".