Kas advokaadi kasutamine on vahenduses või arbitraažis kohustuslik?
- 18.12.2024
ei ole vastuseid
Või võib pool ennast ise esindada?
Ma kuulen mõisteid “kohus” ja “vahekohus”, aga mis täpselt eristab arbitraaži riiklikust kohtust?
Peamine erinevus on, et riigikohus on avalik-õiguslik asutus, millel on seadusandja poolt kehtestatud menetluskord, samas kui arbitraažikohtule annavad pooled ise volituse vaidlust lahendada. Arbitraaž on eraviisiline menetlus, mis põhineb poolte kokkuleppel. Kohtumenetlus on avalik, arbitraaž seevastu konfidentsiaalne ning paindlikuma protseduuriga.
See sait kasutab küpsiseid sisu ja reklaamsõnumite isikupärastamiseks, analüüsi kogumiseks ja muudel eesmärkidel. Võite vaadata meie küpsiste poliitikat. Kui nõustute küpsiste kasutamisega, vajutage "nõustu".