Defektsete toodete tagastamine ja vahetamine - Advokaat Tartu

Küsimused ja vastused Defektsete toodete tagastamine ja vahetamine

Olen turist Eestis ja sattusin vaidlusse kohaliku ettevõttega. Kuidas ma peaksin käituma?

Mine vastusele

Kaupluses süüdistati mind varguses, kuigi ma ei teinud midagi valesti. Kuidas peaksin käituma?

Mine vastusele

Kuidas jagatakse pärand, kui puudub testament? 1 vastus

1 vastus
0
0
5
14.12.2024

Minu sugulane suri testamendita. Kuidas jagatakse tema pärand?

Mine vastusele

Minu tööandja soovib, et ma töötaksin ainult kontoris, kuigi kodukontor sobiks paremini. Kas ta võib seda nõuda?

Mine vastusele

Kuidas jagatakse kaasomandit? 1 vastus

1 vastus
0
0
4
14.12.2024

Meil on kaasomandis kinnistu, kuid ma soovin sellest loobuda. Kuidas toimub jagamine?

Mine vastusele

Kuidas toimida, kui ostetud toode on defektne? 1 vastus

1 vastus
0
0
2
14.12.2024

Ostsin uue telefoni, kuid see lakkas töötamast paari päeva jooksul. Mis on minu õigused?

Mine vastusele

Mida teha, kui naaber ehitab ilma loata? 1 vastus

1 vastus
0
0
5
14.12.2024

Minu naaber alustas ehitust ilma nähtava ehitusloata. Kuidas ma peaksin reageerima?

Mine vastusele

Meie korteriühistu küsib suuremat remonditasu. Kas see on seaduslik?

Mine vastusele

Viimased artiklid

Kuidas võtta inimene vastutusele laimamise eest Eestis?

Laimamine ehk “au teotamine” on Eestis karistatav tegu, mis võib põhjustada ohvrile tõsiseid kahjusid, sealhulgas maine kahjustamist, rahalisi kahjusid ja emotsionaalset stressi. Laimamist reguleerivad Eestis Karistusseadustik (KarS) ja tsiviilõiguse sätted, mis annavad ohvrile võimaluse nõuda vastutust ja hüvitist. Selles artiklis selgitame, mis on laimamise tunnused, kuidas seaduslikult kaitsta oma õigusi ja milliseid samme astuda, et […]

0
0
2

Kuidas Eestis laenatud raha tagasi nõuda?

Laenatud raha tagasinõudmine võib olla keeruline ja emotsionaalselt kurnav protsess, eriti kui võlgnik keeldub maksmast või viivitab teadlikult. Eestis reguleerib võlgade tagasinõudmist Võlaõigusseadus (VÕS), mis määrab täpselt, millised õigused on võlausaldajal ja võlgnikul. On oluline teada, kuidas võlgu korrektselt nõuda, et vältida täiendavaid õiguslikke probleeme. Selles artiklis selgitame, millised sammud tuleb astuda, et laenatud raha […]

0
0
3

Kuidas käituda liiklusõnnetuse korral Eestis?

Eestis kasutatakse liiklusõnnetuse kohta sageli terminit “liiklusõnnetus” või rahvakeeli “avarii”. Liiklusõnnetus võib juhtuda ootamatult ja tekitada osapooltele stressi, kuid õige käitumine ja seaduste järgimine võivad aidata kahjusid minimeerida ja vältida edasisi probleeme. Liiklusõnnetusi reguleerivad Eestis Liiklusseadus ja kindlustuslepingu alused, mis määravad täpselt, milliseid samme tuleb järgida. Selles artiklis selgitame, kuidas käituda liiklusõnnetuse puhul, kuidas täita […]

0
0
1

Ebaseaduslik vallandamine ja tööle ennistamine Eestis

Ebaseaduslik vallandamine on tööõiguse üks tõsisemaid rikkumisi, mis võib põhjustada töötajale suuri majanduslikke ja emotsionaalseid kahjusid. Eestis reguleerib töötajate ja tööandjate suhteid Töölepingu seadus (TLS), mis sätestab selgelt tingimused, mille alusel töölepingu lõpetamine on lubatud. Kui tööandja ei järgi seadust ja vallandab töötaja põhjendamatult või rikkudes nõutud protseduure, on töötajal õigus nõuda tööle ennistamist ja/või […]

0
0
4
Kõik artiklid

Inimesed küsivad ka:

Parimad juristid linnas Tartu

Meil on koostatud nimekiri parimatest juristidest linnas Tartu koos täieliku infoga: hinnad, arvustused, telefoninumber ja aadress.

Juristide arvustused linnas Tartu

Meie teenuses on kogutud ehtsad arvustused juristide kohta, me ei kustuta negatiivseid arvustusi ega võimalda nende manipuleerimist.

Kui palju maksab juristi konsultatsioon linnas Tartu?

Juristide konsultatsioon linnas Tartu algab 80 eurost ja võib olla kõrgem (hind sõltub küsimuse keerukusest ja vastuse vormist).

Kas on võimalik saada juristi teenuseid linnas Tartu tasuta?

Alustuseks sõnastage oma küsimus selgelt ja lühidalt ning proovige see esitada. Kui küsimus ei ole keeruline ja sellele saab kiiresti vastata, annavad juristid sageli tasuta vastuseid. Siiski jääb konsultatsiooni hinna määramise õigus juristile.

Kust leida head juristi linnas Tartu?

Seda saab teha tasuta Eesti juristide otsinguteenuse Advokaat-ee.com kaudu. Oluline on teada, et mugav otsing ja spetsialistiga ühenduse võtmine on tasuta, kuid konsultatsioon ja spetsialistide teenused võivad olla tasulised.

Kui palju maksab juristi palkamine linnas Tartu?

Juristide teenuste hinnad sõltuvad töömahust ja juhtumi keerukusest. Keskmiselt algavad juristide teenused 90 eurost. Valige kandidaate reitingu ja arvustuste põhjal – paljudel on ka näiteid tehtud töödest!

Mis vahe on advokaadil ja juristil?

Advokaat võib esindada kliente kriminaalmenetlustes. Juristi tegevusvaldkond on advokaadiga võrreldes piiratum. Juristid spetsialiseeruvad peamiselt tsiviilasjadele, nagu töövaidlused, võlgade sissenõudmine, lepingute koostamine, elamu- ja maavaidlused jne.

Millal tuleks pöörduda juristi poole?

Millal on vaja pöörduda juristi poole? Inimesed otsustavad juristi juurde minna tavaliselt siis, kui neil on keerulised probleemid. Linnas Tartu pöördutakse tihti juristi poole alles siis, kui asi on juba kohtus või asutuses ja ei kulge soovitud viisil. Veelgi halvem on olukord, kui asi on juba kaotatud. Seetõttu soovitame mitte viivitada ja lahendada probleem õigeaegselt, enne kui olukord halveneb.

Mis kuulub õigusnõustamise alla?

Õigusliku käitumise nõustamine hõlmab olukordade analüüsi ja juristi soovitusi võimalike tegevuste kohta. Erinevalt määratletakse kaks tüüpi konsultatsioone – kohtunõustamine ja kirjalik konsultatsioon (õiguslik arvamus). Pakutava abi täpne laad sõltub olukorrast ja kliendi soovist.