Kui kaotan kohtuasi, kas esindaja on süüdi?
- 27.01.2025
ei ole vastuseid
Kas võin advokaadilt nõuda kahju hüvitamist, kui ta “ei teinud head tööd?”
Tsiviilasjas on riigilõiv, aga mis esindamistasu?
Riigilõiv on see, mida maksad riigile hagi esitamisel või edasikaebamisel. Esindaja tasu on eraldi advokaadile/juristile makstav. Kohtuotsuses võib võitnud poolel olla õigus saada osa või kogu esindajakulusid kaetuna vastaspoolelt. Täpne määr sõltub kohtute diskretsioonist, juhindudes sellest, kas kulud on mõistlikud.
See sait kasutab küpsiseid sisu ja reklaamsõnumite isikupärastamiseks, analüüsi kogumiseks ja muudel eesmärkidel. Võite vaadata meie küpsiste poliitikat. Kui nõustute küpsiste kasutamisega, vajutage "nõustu".