Kas arbitraaž sobib töövaidluste lahendamiseks?
ei ole vastuseidVõi peaks töötaja alati töövaidluskomisjoni pöörduma?
vastuse kuupäev: 03.01.2025
Töövaidlustel on tavaliselt riiklik töövaidluskomisjon või kohus. Arbitraaž on harv variant, sest töölepingu seaduse kohaselt töövaidlused on pigem avaliku korra küsimus. Kahtlustatakse, et töötajal pole võrdset positsiooni vabatahtlikult arbitraažikokkuleppe sõlmimiseks. Seega on töövaidluste arbitraaž ebatavaline.
Valige allolevast loendist linn, et liikuda selle teemaga tegelevate juristide juurde:
Sarnased küsimused
Milline on vahenduse peamine eesmärk?
- 01.01.2025
ei ole vastuseid
Kas see on leida juriidiliselt korrektne lahendus või leida kõiki rahuldav tulemus?
Kuidas vahendus sobib ärivaidluste lahendamiseks?
- 04.12.2024
ei ole vastuseid
Kas pole arbitraaž mugavam?
Kas mediatsioon ja lepitus on üks ja sama?
- 22.01.2025
ei ole vastuseid
Seadus nimetab seda vahenduseks, samas kuuleme “lepitus”.
Kas on võimalik teha “kombineeritud” mehhanism, kus esmalt vahendus, siis arbitraaž?
- 16.12.2024
ei ole vastuseid
Kas see lepitakse lepingus kokku?
Kas Eestil on lepitajate või vahendajate ametlik register?
- 17.11.2024
ei ole vastuseid
Kust leida usaldusväärne vahendaja?
Kui kumbki pool ei täida vahenduses sõlmitud kokkulepet, mis siis saab?
- 31.12.2024
ei ole vastuseid
Kas see on ikka vaid leping?
Kuidas arbitraažileping (vahekohtukokkulepe) sõlmitakse?
- 10.01.2025
ei ole vastuseid
Kas eraldi leping on vajalik või piisab tavalise lepingu klauslist, mis viitab vahekohtule?