Kas ebaseaduslikult püstitatud hoonet saab hiljem seadustada?
- 25.01.2025
ei ole vastuseid
Olen ostnud kinnistu, millel on abihoone, mille kohta polnud ehitusluba. Kas saan hiljem taotleda tagantjärele seadustamist?
Miks pean selle koostama ja kes seda väljastab?
Energiamärgis näitab hoone energiatarvet küttele, ventilatsioonile, jahutusele jms. Uuselamu puhul on see kohustuslik. Selle koostab pädev isik või ettevõte, kes arvutab projekti või valminud hoone andmete põhjal energiatõhususe. Märgis registreeritakse ehitisregistris. See on oluline nii kasutusluba kui ka hilisema kinnisvara müügi puhul, sest paljud ostjad vaatavad energiamärgise klassi.
See sait kasutab küpsiseid sisu ja reklaamsõnumite isikupärastamiseks, analüüsi kogumiseks ja muudel eesmärkidel. Võite vaadata meie küpsiste poliitikat. Kui nõustute küpsiste kasutamisega, vajutage "nõustu".