Miks vajalik ehitisregister ja mida sinna kanda?
- 31.12.2024
Olen lõpetamas eramaja ehitust, aga pole veel saanud kasutusluba. Kas see on kohustuslik ja mida riskin, kui asun elama ilma selleta?
Kasutusluba kinnitab, et hoone vastab projektile ja ohutusnõuetele. Ehitusseadustiku järgi tuleb kasutusluba võtta suurematele hoonetele (sh elamud), enne kui neid ametlikult kasutama asute. Kui elate majas ilma kasutusloata, võivad tekkida juriidilised probleemid (tuleohutus, kindlustusküsimused, müügil raskused jne). PPA-l või kohalikul omavalitsusel on õigus algatada sunnimeetmeid, kui avastatakse, et hoonet kasutatakse ebaseaduslikult.
See sait kasutab küpsiseid sisu ja reklaamsõnumite isikupärastamiseks, analüüsi kogumiseks ja muudel eesmärkidel. Võite vaadata meie küpsiste poliitikat. Kui nõustute küpsiste kasutamisega, vajutage "nõustu".