Kuidas “protsessimaksu” arvestatakse, kui kasutan esindajat?
- 29.01.2025
ei ole vastuseid
Tsiviilasjas on riigilõiv, aga mis esindamistasu?
Olen eraisik ja mul on tsiviilvaidlus. Kas ma ise võin end esindada või on advokaadi kaasamine kohustuslik?
Eestis võib tsiviilasjas end kohtus ise esindada (nn omakaitse) ning advokaadi kaasamine pole tingimata kohustuslik. Samas on erandeid, kus seadus nõuab kutselist esindajat (näiteks Riigikohtus on advokaadi esindus kohustuslik). Praktikas on advokaadist abi, sest ta teab menetlusreegleid ja suudab paremini õiguslikke argumente esitada.
See sait kasutab küpsiseid sisu ja reklaamsõnumite isikupärastamiseks, analüüsi kogumiseks ja muudel eesmärkidel. Võite vaadata meie küpsiste poliitikat. Kui nõustute küpsiste kasutamisega, vajutage "nõustu".