Kas ebaseaduslikult püstitatud hoonet saab hiljem seadustada?
- 25.01.2025
ei ole vastuseid
Olen ostnud kinnistu, millel on abihoone, mille kohta polnud ehitusluba. Kas saan hiljem taotleda tagantjärele seadustamist?
Kuidas see toimib, kui keegi teatab võimalikust ebaseaduslikust ehitisest?
Omavalitsus teostab ehitusjärelevalvet, nii et kui kodanik teatab ebaseaduslikust ehitamisest, peab omavalitsus kontrollima asjaolusid (dokumendid, projekti olemasolu). Vajadusel tehakse ettekirjutus tööde peatamiseks või parandusmeetmete võtmiseks. Lisaks võib ka riiklik järelevalve (nt Päästeamet tuleohutuse osas) sekkuda.
See sait kasutab küpsiseid sisu ja reklaamsõnumite isikupärastamiseks, analüüsi kogumiseks ja muudel eesmärkidel. Võite vaadata meie küpsiste poliitikat. Kui nõustute küpsiste kasutamisega, vajutage "nõustu".